Zdrowa żywność z polskich lasów

 „Zdrowa żywność z polskich lasów” jest jednym z wielu projektów rozwojowych finansowanych z funduszu leśnego, które będą przeprowadzane od 2018 roku w jednostkach Lasów Państwowych.


W ramach tego zadania Gospodarstwo Rybackie Krogulna zrewitalizuje pomieszczenia „Starego Młyna” wodnego znajdującego się w malowniczym miejscu przy stawach i kanale Młynówka w pobliżu siedziby Zakładu w Krogulnej. Część kubatury zrewitalizowanej „Starego Młyna” zostanie przeznaczona na małą przetwórnię ryb oraz sklep sprzedaży bezpośredniej, gdzie zainteresowani klienci będą mogli zakupić świeżo przetworzone ryby. W sklepie tym będą dostępne różne gatunki ryb słodkowodnych takich jak: szczupak, sum, amur, tołpyga i oczywiście karp. Kupić będzie można ryby odgłowione, filetowane, oraz dzwonka ryby wędzonej z możliwością próżniowego pakowania.


Kolejnym zadaniem inwestycyjnym prowadzonym przez Gospodarstwo Rybackie Krogulna, przy współudziale środków funduszu leśnego w ramach projektu rozwojowego Lasów Państwowych będzie uruchomienie pilotażowej mikroelektrowni wodnej, znajdującej się przy „Starym Młynie” w Krogulnej.


Tak odnowiona i zagospodarowana historyczna nieruchomość „Krogulna Staw - Stary Młyn” znajdująca się przy drodze 454 na trasie Opole Namysłów będzie atrakcją i zachętą do zakupu świeżych ryb przez mieszkańców Opolszczyzny i nie tylko - właśnie w Gospodarstwie Rybackim Krogulna .Cała inwestycja rewitalizacji nieruchomości „Starego Młyna” w Krogulnej będzie promocją działalności rozwojowej Lasów Państwowych.

Pozostałe projekty rozwojowe Lasów Państwowych